Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fermuar tipi seçerken kumaşınızın ağırlığına ve kalınlığına dikkat etmelisiniz. İnce tip fermuarlarınızda ağır kumaşları tercih etmemelisiniz.

Metal oksit maddeden yapılan fermuarlar yıkama sonrasında renk vermektedir. Bu yüzden metal oksit fermuarlarını açık renkli kumaşlarda ve giysilerde kullanmamalısınız.

Gizli fermuarlar yapı itibari ile çok dayanıklı değildir bu yüzden dar giysilerde kullanımı önerilmemektedir.

Özel kilitli fermuarlar daha çok bebek ve çocuk giysileri için yaygın olarak tercih edilmektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fermuarlı ürünleri kullanmadan önce deneme yıkaması yapmalıyız. Kimyasal etkili bir işlem yapıldığı zaman fermuarlı ürünün tamir edilebilmesi mümkün olmayabilir. Kimyasal işlem uyguladıktan sonra fermuarın durulama ve kurutma işlemlerine kalıntı kalmayana kadar devam edilmelidir

Gizli fermuarları kullanılacak ürüne dikerken dikiş makinasına takılan özel aparat kullanılmalıdır.

Çizme, ayakkabı, bot, çanta gibi ürünlere fermuar dikerken yapıştırıcı vb. malzemelerin fermuarın diş kısımlarına temas etmemesine dikkat etmelisiniz.

Fermuar dikimi sırasında kursörün hareket etmesini engellemeyecek şekilde aralıklar bırakılarak dikim işlemi gerçekleşmelidir.

Uygulanacak fermuarlar bekleme sırasında ambalaj içinde ve rutubetsiz ortamlarda muhafaza edilmelidir.

Kanatları ayrılan Separe ve Kombi fermuar modellerinde dikim esnasında aynı ürünlerin aynı fermuar modelinin eşleştiğinden emin olmalısınız.

Fermuar kullanılan ürünler 30 °C ile 50 °C sıcaklıklarda yıkanabilir. Ürünleri yıkamadan önce fermuar kursörü sabitlemeli ve ters bir şekilde yıkanmalıdır.

Fermuarlarınızı uzun süre kullanmak için giyinme veya çıkarma esnasında tamamen açarak kullanmalısınız. Böylelikle yük tek bir fermuar dişine yüklenmemiş olacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler